Náhodné foto

Náhodné foto

Lokalki 2011

I letos jsme se rozhodli uspořádat ve spolupráci s Jihomoravskou a Pražskou pobočkou závod v integrované dopravě. Ostravská verze tohoto závodu, opět pod názvem LOKALKI, měla letos napravit svou pošramocenou pověst z prvního ročníku a především zvýšit počet účastníků.

Organizátoři udělali pro blaho závodu opravdu hodně, těžko říci zda vše, co se dalo, nicméně nestačilo to. Bylo obesláno bezpočtu webů a blogů, osloveno rádio, tisk a vyvěšeny letáčky.
Já a Romain jsme byli v onen pátek připraveni na startu závodu v nádražní hale Ostrava - střed. Neočekávali jsme zástupy závodníků, jelikož počet zaregistrovaných nám již předem dával vědět jak to asi bude vypadat. Bohužel se ale nenaplnila ani naše nejskromnější přání - dorazili pouze tři závodníci!
Ano, byla to bída, ale i tak jsme závod v 16:00 odstartovali a vyvěsili seznam bonusových zastávek.
Po třech hodinách jsem se, již sám, se závodníky opět setkal. Nikdo nedorazil pozdě, to bylo asi jediné pozitivum celého dne. Ještě v jednom směru se na nás totiž štěstěna otočila zády. Na území města Ostravy byl vyhlášen stav regulace (tzv. Akce smog) a byla zavedena přeprava zdarma. Následkem tohoto byly také vypnuty veškeré označovače jízdenek, tedy závodníci nemohli doložit trasu své cesty s pomocí označovacího bločku. Jak to vyřešit? Pomohli nám zkušení dopraváci z jihu, kteří poradili náhradní metodu: Při každém přestupu připíše závodník přesný čas a organizátoři poté ověří, zda závodník mohl danou linkou v daný čas jet.
Vítězem závodu se stal Petrof se 430 body.

Zapsal Sova