Náhodné foto

Náhodné foto

Vernisáž výstavy

    V pátek 15.ledna 2010 se uskutečnila vernisáž výstavy Dobrodružné časopisy pro děti a mládež pořádané naší pobočkou ve spolupráci s městskou knihovnou Ostrava a Klubu Skautských sběratelů.
    Já a Bobr jsme se do knihovny dostavili již v 16:30 a proto jsme si výstavu mohli prohlédnout v klidu.
    Celá výstava byla rozdělena do dvou sektorů. První se nacházel uprostřed hlavního sálu knihovny a sestával z pěti zasklených boxů. V těch bylo možno vidět něco z Jestřábovy tvorby, informace o SPJF, časopisy související s pobočkou (Sem-Tam, Severn, Klubovní hlasatel...), starší vzácnosti jako např. zápisníky třinácti bobříků a mnoho dalšího (viz foto).
    Druhá část se nacházela na mezipatře, vedeném po obvodu místnosti. Zde byly opět položeny boxy s ukázkami časopisů Ohníček, Mladý Hlasatel, ABC (zde byla možnost srovnat starší čísla s těmi nejnovějšími), Stezka, Mateřídouška, Kometa či sešity příběhů z divokého západu. Nad těmito materiály se ještě vznášely na zdi Ulčovky, příběhy Rychlých šípů či další kresby.
    Vedle bylo ještě možno vidět obálky časopisů Woodcraft, Zálesák, Tramp, Skaut, Vpřed, Vpřed Rychlé šípy, Mladý hlasatel či Malý čtenář.
    Kolem páté hodiny začali přicházet další příznivci dobrodružných příběhů a začali si výstavu procházet. K dispozici bylo rovněž občerstvení ve formě pečených masových buchtiček (pekla paní knihovnice), brambůrků, tyčinek či oblíbených gumítků a k pití byla ovocná šťáva Mexovy výroby.
    V 17 hodin zahájil předseda pobočky Mexičan výstavu, připojil se také Ďáblík, který je vlastníkem nemála vystavených exponátů a na kytaru a benjo zahráli dva trampové (nevím, jak se jmenovali).
    Knihovna zavírala v 18 hodin, avšak skupinky se začaly vytrácet až kolem 18:15 a i když Mexičan čekal více účastníků, i těch cca 25 (pouze můj nekvalifikovaný odhad) bvlo spokojeno. Pro mladší návštěvníky byl připraven test, kde bylo úkolem např. zjistit, kolik ježků v kleci se na výstavě nachází. Výstava potrvá v knihovně do 26.února 2010, všichni jste zváni!

Zapsal Sova