Náhodné foto

Náhodné foto

Po stopách tajemství Uctívačů ginga

Datum akce: 28.-29. dubna 2006. Už 7. ročníku hry 21. OBS Plameňáci opět stejně jako loni (a možná i někdy předtím) počasí opravdu nepřálo.

V páteční odpoledne, kdy byl sraz v ostravské YMCA ještě nepršelo. Vše se ale zvrhlo už při páteční hře. Tato hra byla zahájena scénkou inspirovanou, stejně jako celá hra, knihou Svatopluka Hrnčíře (který se přijel podívat a také celou hru absolvoval) „Maják Uctívačů ginga“.
Před radnicí na náměstí se najednou objevil jezdec na žlutočerném kole - Vosa (Vontská spojka), když zde nikoho nenašel odjel pryč. Vzápětí na scénu přišel chlapec s míčkem, který ale odběhl s Amazonkami do Myší pasti, aniž by si přečetl vývěsku, o kterou jevil zájem. K radnici se opět přiblížil Vosa a tentokrát zde našel člověka, který již na něj čekal - překupníka. Během kontroly zásilky od Velkého Vonta, ale Vosa najednou krabici sbalil zpět do svého batohu a s výkřikem, že na to Velký Vont nemá právo, odjel i s vontským artefaktem, který byl určen k prodeji.
U radnice zůstali jen účastníci hry a dozvěděli se, že ve Stínadlech je rozmístěna šifra, kde se dozví, kam Vosa tajemný artefakt ukryl. Náměstí se tedy vylidnilo a skupiny se vydaly do Stínadel vyřešit tento nelehký úkol. Nelehký protože je mezitím honili Vontové (a Vontky), kteří ještě stále ctí staré tradice a vyhánějí ze Stínadel cizí vetřelce. Nakonec se tedy hráči pohromadě vydali k místu, jež bylo v šifře – Mluvící zdi. Tam se dozvěděli, kde se jangin – zajímavý talisman Stínadel, který Vosa ukryl a tím ho zachránil, ale zároveň vykopal svému působení ve Stínadlech hrob - nachází. V Severním majáku
K němu se skupiny pracující pro Uctívače ginga vypravily v sobotu po besedě s S.Hrnčířem za doprovodu nepříjemného, studeného deště. První kroky na jejich výpravě za janginem vedly k Červenáčkovi s novým číslem TAM-TAMu, ve kterém bylo šifrou napsáno, kudy mají pokračovat. Tam je však čekala jen další šifra a ta je poslala ke stařičkému mašinführerovi, který prý leccos pamatuje. Už asi ale opravdu stárne, protože kdysi by určitě pátrače prokoukl, že nejsou ze Stínadel a ani by se s nimi nebavil. Tentokrát se ale nechal obalamutit. Sice jim nemohl říci cestu k Severnímu majáku, protože ji sám nezná, ale aspoň je poslal za Cyrilem Kaskou – bývalým Uctívačem sedávajícím v hospodě nebo aspoň před ní (pokud je zavřeno). Ten by to prý měl vědět. Alkohol mu však čím dál tím více zatemňuje mozek a vzpomněl si jen, že cesta je popsána v kronice Uctívačů ginga a ta že je v jejich svatyni. Aby se tam mohli hráči dostat, předal jim Kaska lístky ginga. Těmi se prokázali stráži svatyně. A tam tedy konečně našli zprávu, jak se dostat k Severnímu majáku a tím k janginu. Cesta byla náročná, ale nakonec se první skupině podařilo do majáku dostat a jangin vrátit do Stínadel. Na ostatní zde čekali už jen Uctívači ginga, ale dovolili jim aspoň nahlédnout do místa, kde jangin tak dlouho čekal na své nalezení. Poté se zmrzlé skupiny hráčů odebraly zpět do klubovny Plameňáků, kde proběhlo vyhlášení a předání cen (knihy S. Hrnčíře, Bobří stopy…). Akce se povedla i přes nepřízeň počasí a tak zbývá jen poděkovat Plameňákům, hlavně tedy Maťovi jako hl. organizátorovi za fajn akci a panu Hrnčířovi, že byl ochoten přijet a tím celou akci ještě více zpříjemnit.

Autor: Tanid