Náhodné foto

Náhodné foto

Kuličkiáda 2009

V sobotu 4.4.2009 v odpoledních hodinách proběhl 29.ročník oblíbené akce Kuličkiáda, pořádané Severomoravskou pobočkou SPJF.

Oficiální zahájení z úst Mati proběhlo přibližně ve třináct hodin. Všichni účastníci,kterých bylo přes osmdesát, se dozvěděli, co je letos čeká. Banka, Důlek, Rurky, Láhve a hlavní disciplína: Luftbum.
A mohlo se začít. Každý měl za úkol obejít všechna tato stanoviště, a kde kdo si k tomu ještě přidal stanoviště „občerstvení“.
Celá akce se konala v areálu Hornického muzea Landek v Ostravě, a Mexičan navíc domluvil nádherné počasí! Než stihli všichni účastníci obejít všechna stanoviště, bylo již 15:30. Na některých stanovištích se ještě dohrávaly rozstřely, když nebylo jasné, kdo má obsadit dané místo.
A poté přišla část snad nejvíce očekávaná: vyhlášení výsledků!
Téměř všechny pozice obsadili členové oddílu Čmoudíci, ovšem překvapení nastalo při vyhlášení hlavní disciplíny. Druhé a třetí místo obsadili opět členové Čmoudíků s deseti body, a první místo, s rekordními osmnácti body, obsadil jediný člen pořádají pobočky, a to já, Sova.
Tudíž putovní pohár Kuličkiády poputuje do klubovny 354.KBS Modrý Mauritius, který na této akci čestně hájil své jméno.
Pro výherce byli připraveny ceny jako Bobří stopy, propagační propisky a podobné materiály ČD, ale také kniha Jaroslava Fencla a Zdeňka Vašíčka, Jezero Ďáblů.
Příští, jubilejní třicátý ročník, se bude konat opět v Hornickém muzeu první dubnovou sobotu.

Zapsal Sova