Náhodné foto

Náhodné foto

Herní odpoledne

9.1.2010

           2.ročník herního odpoledne se uskutečnil druhou lednovou sobotu v prohřáté klubovně 354.KBS (I) Modrý Mauritius v Havířově.
           Pozvání na tuto akci sice obdrželo několik moravských klubů, omluvila se však pouze Tajemná kočka, se kterou se snad uvidíme na další (naší) akci. Ostatní kluby se bohužel ani neozvaly…
            Jako první účastník akce dorazil kolem půl druhé Viktor, spolužák, kterého by se nám snad mohlo podařit získat pro klubaření. Se zájmem si nějakou chvíli prohlížel naše nástěnky a poté jsme se pustili do první hry. Jungle speed byla hra na postřeh a rychlou reakci, pro zájemce podrobnější informace o hře zde.
            Jakmile jsme stačili odehrát dva kola této hry, dorazil další účastník akce (a také poslední) Joli (Delfín), který také donesl krabici bonbónů, které tak vystřídali dosavadní cukroví. Také nám dovezl dárek- hru Hadi a žebříky z Anglie.
            Po rozehřátí čajem jsme začali hrát další hru- Česko, otázky a odpovědi. Skoro hodinu jsme se prokousávali značně obtížnými otázkami z šesti oborů (historie, geografie, různé, kultura, přírodní vědy a sport) a smáli se nad často vtipnými odpověďmi či nad situací, kdy čistý typ znamenal naprosto správnou odpověď. Jako první se do cíle dostal Joli.
            Následně jsme si dali znovu hru Jungle Speed, přičemž Joli zvolil opačnou taktiku- místo zbavování karet se je spíš snažil získávat.
            Posledním druhem hry, kterou jsme si zahráli, byl Rummyclub. Tato hra je podobná karetní hře Žolík ( prý, já žolíka neumím =)). Podrobnější pravidla této hry naleznete zde.
            V pět hodin se bohužel museli účastníci odebrat do svých domovů, takže akce skončila. I když s menším počtem účastníků, i tak se tento ročník herního odpoledne vydařil a snad se nás příští rok sejde více!

Zapsal Sova